♥ Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět ♥

Prosinec 2008
Vánoční Sms

24. prosince 2008 v 12:17 | Janča

Zatimco jsi klidne spal, Jezisek na okno zaklepal. Ozdobil vanocni stromecek, pod nej ti nadelil darecek. Vesele Vanoce preje…

Trpytny pozdrav sneznych vlocek, hodne darku pod stromecek, radost a klid na Vanoce, hodne stesti v novem roce preje...

Stesti a lasku, radost a nehu at tobe prinese vanocni sen. Prani me najdes na vlocce snehu, zachyt ji na ruku na Stedry den.

Preji ti 12 mesicu bez nemoci, 53 tydnu pohody a stesti, 365 dnu bez starosti, 8.760 hodin lasky, 525.600 minut jedinecnych okamziku a 31.536.000 vterin lasky!

Krasne Vanoce, bohateho dedu Mraze a Santu Klause. Je cas zabalit kapry, upect darky, zabit vanocku. Jen to v tom vanocnim shonu nepoplest!

I kdyz snehu neni moc, je par hodin do Vanoc. Milym lidem budu prat, at Vas kazdy ma dnes rad. K tomu trpytivy pozdrav sneznych vlocek, hodne darku pod stromecek.

Vanoce jak od Lady, pod stromeckem poklady, kdyby to jen drobnost byla, aby srdce potesila. V novem roce krasne ziti, at Ti tvoje hvezda sviti.

Urazil se na mně kapr, že ho važně neberem, nejvíce se ho však dotklo, že ho večer sežerem. Tvařil se moc potměšile, když mne viděl s paličkou, ukazoval na mně z vany, sprostá gesta ploutvičkou. Vyhrožoval sebevraždou, prý vypustí si vanu, nechce župan ze strouhanky, nesnese tu hanu. I vyhověli jsme mu přece - v obýváku bazének, ať si s nami oslavuje, i náš rybí kretének.Přání od Kagome

22. prosince 2008 v 12:46 | Janča |  ←Moje diplomky→

Přání od Romči

22. prosince 2008 v 12:42 | Janča |  ←Moje diplomky→


Přání od Ivon

20. prosince 2008 v 20:00 | Janča |  ←Moje diplomky→

Freestyle Motocross Gladiator Games 2008 [07-12-2008]

9. prosince 2008 v 17:54 | Janča |  ←Petr Pilát→
Poslední listopadovou sobotu Praha opět po roce žila freestyle motokrosem. Vyprodaná vysočanská O2 aréna, třicet tisíc natěšených a nažhavených fanoušků na pořádnou show, strhující atmosféra a neuvěřitelné představení nejlepších jezdců světa, jak jinak než ve stylu gladiátorských her.

Ano čtete správně, když píšu nejlepších, myslím tím opravdu ty nejlepší. Největší šílenec a blázen, kterého lze spatřit Wiley Fullmer, čveřice jezdců která se pravidelně účastní nejprestižnější světové série Red Bull X-fighters. Tomas Pages, Jeremy Lusk, Eigo Sato, a nejlepší současný jezdec planety a vítěz této série Švýcar Mat Rebeaud. Myslím si, že k to není co dodat. Každým rokem se hranice rizika a obtížnost triků stále posouvá dál a dál za hranice lidského chápání, strachu, zdravého rozumu, kdy při boji jezdců ve dvanáctimetrové výšce a víc jak dvacetimetrovém letu při souboji s gravitací a fizikálními zákony předvádějí tito šílenci své tolik jedinečné a neuveřitelné triky, a přitom stačí byť jen nepatrné zaváhání nebo chyba a může dojít k nekontrolovatelnému pádu, jistému zranění, nebo dokonce k tragédii. Ne jinak tomu bylo i letos. Otázka je kam až se dá zajít? Kdo tohle někdy viděl na vlastní oči v podání těchto "top" jezdců musí mi dát za pravdu. Právem se nazívají novodobí gladiátoři.
Vím, že velká většina z vás byla v aréně nebo sledovala přenos z čt 4 sport, a odborný komentář Zdeňka Fuska, kterému rozlámané zapěstí nedovolilo do bojů zasáhnout, ale i tak jsem si neodpustil popsat jednotlivé jízdy. Jen chci upozornit na to, že spousta triků má několik názvů, tak používám ty které mám zaužívané .
Při večerní show jako první do arény vjel Eigo Sato a triky Tsunami, Oxecutioner, Backflip Gordova, Backflip One Hand porazil Petra Kuchaře, který otočil poslal dvě salta One Hand a tzv."ožralého Backflipa", Double Nac, Whip.
Wiley Fullmer (usa), nenechal nikoho na pochybách o svém šíleném stylu a diváci s nadšením sledovaly Tsunami Scorpion, Oxecutioner, Backflip Superman Indian a zejména poslední trik, kterým zakončoval svoji jízdou byl Flatliner.
Starý známý Kanaďan Jeff Fehr s Hollygrabem, Backflip Supermanem, One Hand Seat Grabem na Wileyho nestačil, i když na závěr své jízdy předvedl ukázkový Underflip.
Martin Koreň v souboji s Seanem Nielsonem(usa) uspěl s triky Hollygrab, Backflip, hodně vysokou Nine O Clock Nac Nac, a Backfip Supermanem.Sean otočil dva flipy, přidal Tsunami a Jack Hammer.
Libor Podmol další jezdec se zkušenostmi z X-Fighters z Madridu měl zajímavého soupeře .Každým rokem Justin Hoyer(usa) ukončoval show na sněžném skútru, ale tentokrát osedlal i motorku a nevedl si špatně. Hollygrab, Oxecutioner, Tsunami a taky salto na dvou kolech. Libor šel do boje s Running Manem, Backflipem One Handem, Hollygrabem, a Backflip Supermanem s Indianem.
Jeremy Lusk(usa) vyhrál odpolední show a večer taky pomýšlel hodně vysoko.Backflip One Hand, Backflip Hell Clicker, Underflip a stal se prvním jezdcem, který ukázal zdejšímu publiku Backflip Tsunami dokonce s Indianem.
Dustin Miller(usa) věděl že bez salt nemá sice šanci, ale jeho nerotační triky jsou dokonalé.Hollyman, Thurn Down Whip, Nine O Clock Nac nac One Hand Lander.
Pilník další jezdec , který se letos třikrát představil na X-Fighters šel doboje s dalším kanaďanem Rigenem Siegem s Clif Hangerem, a třemi salty s kombinací Candy Bar, Can Can a Stale Fish. Jelikož Riegen nerotuje hlavou dolů, tak Tsunami, Hell Clicker, Rock Solid a Dead Body Shaolin konkurovat nemohlo.
V Ostravě náš začínající rider z Valašského Meziříčí Ondra "čert" Záruba vyfasoval Fullmera, a dnes to měl přinejmenším stejně obtížné. Jack Hammer, Super Can, Seat Grab Hart Attack, Shaolin byly kvalitně pováděny, ale na Tomase Pagese(fra), který ze svého rukávu vysypal např.Oxecutioner, Whip nebo Backflip Gordova, a to jej poslalo do dalšího kola.
Jak bývá dobrým zvykem to nejlepší na konec, a tak se v poslední jízdě prvního kola představila již zmiňovaná hvězda, Mat Rebeaud(sui) .Na něho zbyl švédský Viking Morgan Carlson, a Mat se s tím opravdu nepáral a Morgana rozhodně nešetřil. Backflip Nac Nac One Hand, Backflip Tsunami Indian, Backflip Barhop, a opět flip s přídavkem Tsunami. Velmi zřetelně dal najevo, kdože je tu dnes nejlepší v aréně, ale také momentálně pod sluncem a první Evropan, co dokázal porážet s přehledem pravidelně Američany. Morgan také salta netočí, ale Crac Nac Indian, Thurn Down, Tsunami a ješte jeden Thurn Down nebyly špatné.
V první jízdě druhého kola se střetl japonský samuraj Eigo Sato a Mat Rebeaud. Double Hart Attack, Backflip Gordova, Hollygrab a Backflip Lazy Boy. Tyto triky nestačily na Matův Underflip, Backflip Tsunami, Backflip Can Can ,a znovu další Tsunami flip.
V druhé jízdě vsadil Wiley Fullmer opět na své šílenosti Flatliner, Tsunami Scorpion, Backflip Nac Nac a Backflip Superman a šel přes Tomase Pagese i přes jeho ukázkový Thurn Down nebo Backflip Tsunami do semifinále.
Další jízda byl souboj našich jezdců Martina Koreně a Pilníka. Martin vsadil na Backflip, Whip, Backflip Superman. Pilník v rotacích zase na Backflip Hell Clicker, Stale Fish, a Backflip Gordovu a postupo dále.
Jeremy Lusk šel do souboje s Liborem Podmolem hodně z ostra. Underflip, Backflip Tsunami, Backflip Seat Greb Hart Attack a znovu Tsunami flip.
Libor odstartoval své čtyři triky Rock Solidem, Underflipem, Jack Hammer to No Handed Lander a zakončil jízdu náročným trikem Backflip Clif hanger. Jak Libor sám přiznal nečekal, že by mohl přes Jeremyho postoupit a mohl se těšit na Mata Rebeauda v semifinále.
Liborovi Podmolovi proti Matovi nestačily triky , kterámi překonal Jeremyho Luska a tak Švýcar se svými Backlipy Tsunami s Indianem, Supermanem a Pendulum Flipem šel do finále. Druhá semifinálovou dvojicí byla finálová dvojice z Ostravy Fullmer-Pilník.
Wiley předvedl své lahůdky, a např.Backflip Superman Indian a čekal jak dopadne.Pilník začal Pendulum Flipem, pak následoval Underflip, Backflip Shaolin A tzv. Full Can Can, což znamená, že má obě nohy na jedné straně motorky již při nájezdu na rampu, pak po celou dobu rotace až do přistání, a postoupil do finále.
Jako první finalista vjel do arény Mat Rebeaud, který vsadil mimo jiné na své Backflipy s kombinacemi Nac Nac, Pendulum, Tsunami, Tsunami Indian.
Pilník do Underflipu přidal ještě Can Can, Backflip Can Can, Backflip Shaolin One Hand Lander, a mezi tentokráte už šestici finálových triků podruhé zařadil Full Can Can.
Letošní devátý ročník byl výjmečný tím, že zde byla poprvé odborná porota z profesionálních jezdců fmx, Nick Franklin, Jimmy Verburgh, Chris Birch, kteří rozhodovali o postupujících.V případě neshody porotců jak již bývá zvykem o postupujícím rozhodoval hlas lidu. A právě po finálové jízdě se porotci rozhodli, ať o vítězi rozhodnou diváci, a ti svými hlasivkami určili vítězem Petra Piláta.
V průběhu večera přišel na řadu také devítiletý Matěj Česák, který na svém stroji KTM 65 skákal na velké rampě, která měla svoje místo asi 7 metrů od landingu a v jeho podání bylo možno vidět přistání s jednou rukou, Nac Nac, nebo lehký Thurn Downek.
Řada přišla samozřejmě také na Justyna Hoyera na sněžném skůtru, který společně s Fullmerem, Fehrem a Nielsonem předvedli čtyři salta najednou. Justin sice na dopadu šel se skútrem na bok a položil ho, ale i takto byl jedinečný zážitek .Na závěr nemohl chybět vláček v podání všech jezdců.
Devátý ročník je za námi a my se můžeme těšit na desátý, který proběhne určitě ve velkém stylu. ↓a konečně fotečkkyyy↓ i z Ostravy


Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem