♥ Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět ♥

Říjen 2008

IFMXF - Latvia, RIGA

31. října 2008 v 21:11 | Janča |  ←Petr Pilát→
zdroj:

O víkendu se jelo další MS v Lotyšské Rize, momentálně se cítim na mým moto moc dobře a baví to. Po vydařených závodech v Belgradu a Colognu sem se do Rigy těšil, o víkendu mezi eventy jsme s klukama zajezdili v pátek u čerta v parku na takovém jamíku ve Valašském meziříčí a v sobotu 3 hodinový country cross v Brankách na memoriálu...

Do Rigy sem přiletěl v pátek v noci, v sobotu dal do kupy motorku. Trat byla Easy , takže se člověk nemusel moc stresovat v zatáčkách a v klidu se soustředit na triky.

Nicméně v sobotu 3.místo a vítezství ve step upu. Ve Finále jsem se pokoušel o Tsu indy,ale nějak se to nevyvedlo a vypadalo to spíš jak velkej indian... a ještě sem to neubrzdil... mrkněte na video here: ifmxf.com/gallerys.jsp?id=102#

V něděli 2.místo, i když Finále bylo trošku Crazy ,protože při druhým skoku se mi utrhl tlumič řízení ... a řeknu vám ,že dělat triky co vždy děláte s ním dělat bez něj není nic příjemného, chvilku sem i uvažoval ,že se na tu jízdu vykašlu,ale naštestí sem pokračoval a vyplatilo se!!! Obě noci vyhrál Remi a já s lonským mistrem světa Ailo Gaupem jsme si vyměnili pozice.... video z neděle: ifmxf.com/gallerys.jsp?id=104#

taky tam máte se mnou takové interview: ifmxf.com/gallerys.jsp?id=105#

autor: Libor Podmol

http://www.fmx.cz/foto/2027.jpg

http://www.fmx.cz/foto/2028.jpg

http://www.fmx.cz/foto/2029.jpg

http://www.fmx.cz/foto/2030.jpg

http://www.fmx.cz/foto/2031.jpg

http://www.fmx.cz/foto/2032.jpg

http://www.fmx.cz/foto/2033.jpg

rozhovor

31. října 2008 v 18:57 | Janča |  ←Josef Král→
Otázka: Gratuluji k první letošním bodům, jaký je to pocit?
Josef Král: "Děkuji, no tak konečně jsme to prolomili. Mně se naštěstí podařil start a dostal jsem se z dvanáctého místa na osmé. Bohužel došlo k několika kolizím, takže jsem měl rozhozenou geometrii a dokonce jsme pak zjistili, že prasklé svody, ale i tak se na této trati nedalo předjíždět. Takže dva body je vynikající výsledek."

O: Zdálo se, že opravdu v Oscherslebenu nedalo předjíždět, Sandtler, který Tě poměrně rychle dojel už se pak vůbec nedokázal přiblížit, totéž kluci před Tebou.
JK: "Přesně tak. Aerodynamika vozu je taková, že v rychlých zatáčkách ztrácíte přítlak a pro všechny to bylo stejné. Jakmile jsem se příbližil k Llobellovi na patnáct, dvacet metrů, více už to nešlo."

O: V první zátáčce došlo ke kontaktu, jak to tam probíhalo, tam jsi předjel i Filipa Salaquardu?
JK: "Filipa jsem myslím předjel hned po startu. Bylo to tak, že jsem předstartoval Santlera, s Llobellem jsme šli dopředu a zevnitř jsem předjel i Filipa, pak jsem měl kontakt s Llobellem, protože někdo ťuknul do něj a já už němohl více zatočit."

O: Ta úvodní šikana je asi dost náročné místo po startu?
JK: "Ta zatáčka je trochu úzká, na to, že se tam přijíždí celé startovní pole dvousetkilometrovou rychlostí. Na původní verzi okruhu to bylo lepší, bylo tam jen taková mírná zatáčka, ale teď je tam devadesátistupňová a šírka trati je opravdu jen na dvě auta. Takže se tam kolize opravdu dají očekávat."

O: Čekal jsi takový výsledek dnes?
JK: "Tak já jsem si tady věřil už od začátku víkendu, protože v prvním tréninku jsme byli osmí a věděli jsme, že tam jsou ještě velké rezervy. Ve druhém tréninku jsem byl čtvrtý a stále jsem věděl, že budu moci zajet rychleji. A kvalifikaci to pak velká smůla, protože jsem pokaždé chytil provoz. Při druhém výjezdu na nové sadě pneumatik přede mnou vyjeli pomalejší kluci z depa akorát, když jsem vjížděl do ostrého kola a nepustili mně. To bylo velké zklamání, protože si myslím, že jsme mohli startovat ze předu."

O: Jak si věříš na zítra, startuješ ze druhého místa?
JK: "Hlavně se mi musí podařit start, dneska se povedl výborně, odjel jsem krásně a získal pozice. Takže pokud to zítra zopakuji je šance na dobrý výsledek."

O: Pokud dobře odstartuješ, tak zítra vyhraješ, jak jsme se o tom bavili předjíždět se tady nedá.
JK: "Já určitě nechci nic zakřiknout, může se stát spousta věcí. Pokud to bude bedna, nebo dobré body, budu spokojený."

O: Díky za rozhovor a hodně štěstí do nedělního závodu.
JK: "Také děkuji."

Josef Král vyhrál na Oscherslebenu!

31. října 2008 v 18:15 | Janča |  ←Josef Král→
31.8.2008

Český závodník Josef Král vyhrál druhý závod formule International Master na Oscherslebenu. Po startu z první řady se v první zatáčce dostal do kontaktu s týmovým kolegou Filipa Salaquardy Timem Sandtlerem, pro kterého tím závod skončil.
Následně se roztočil Frankie Provenzano, ve vzniklé skrumáži pak uvízl i náš Filip Salaquarda.
Královi nepřijemně komplikoval život Arturo Llobell, který za ním jezdil s půlsekundovým odstupem. Z boje o třetí místo se utrhl Marcello Puglisi a dojel vedoucí dvojici.
Llobell ale vyjel mimo trať a propadl se na sedmé místo, za Králem tak zbyl pouze Puglisi. Ten ale deset kol před cílem v hodinách vylétl do kačírku a Král zůstal na čele osamocen. Díky soubojům jezdců za sebou si mohl vybudovat téměř čtvrtminutový náskok, který mu umožnil v posledních kolech zvolnit.
V závěrečných kolech se na dalších místech odehrála dramatická bitva. Tři kola před cílem Fabio Leimer předjel vnějškem druhého Siedlera, který se následně po špatném výjezdu ze zatáčky stal snadnou kořistí pro další piloty. V poslední zatáčce se dokonce srazil s Llobellem a přišel o přední křídlo.
Za Králem tak na bodech do cíle dojeli Leimer, Ammermuller, Arabadzhiev, Afanasiev, Mihaescu, van der Drift a Llobell.
Josef Král bezprostředně po závodě sdělil, že byl jeho vůz po kontaktu se Sandtlerem nedotáčivý. Držet se před dotírajícími soupeři proto bylo obtížné, když ale oba po chybách ztratili, mohl se uklidnit a jet si svoje tempo.


Šestý závodní víkend letošní sezóny seriálu International Formula Master navštívil německý okruh v Oscherslebenu. Závodnímu víkendu předcházel již středeční oficiální testovací den na tomtéž okruhu. Český jezdec, který se v letošní sezóně zatím učí s novým vozem, stejně tak jako je tým, jenž nemá v této sérii zkušenosti, si pochvaloval pokroky, kterých s týmem během testů dosáhl.
V dobrých výkonech pokračoval i v prvním a druhém tréninku, kde Josef Král skončil osmý, respektive čtvrtý. Bohužel zklamání přislo v kvalifikaci, protože český jezdec neměl pro sebe kousel volné trati. Při obou výjezdech na nových pneumatikách jej blokovali pomalejší soupeři, kteří vjeli teprve do zaváděcího kola a výsledek tak mohl být mnohem lepší, než konečné dvanácté místo na startovním roštu.

Josef Král: "V kvalifikaci to byla velká smůla, protože jsem pokaždé chytil provoz. Při druhém výjezdu na nové sadě pneumatik přede mnou vyjeli pomalejší kluci z depa akorát, když jsem vjížděl do ostrého kola a nepustili mě. To bylo velké zklamání, protože si myslím, že jsme mohli startovat z předním řad."
Král si však spravil chuť hned na startu závodu, který se mu extrémně podařil. dokázal předjet neuvěřetelným způsobem hned čtyři soupeře a zařadil se na osmé a tedy i bodované místo. Díky penalizaci lotyšského jezdce Schlegelmilcha se pak posunul na sedmou, což znamenalo první letošní body. Po velmi nešťastném začátku sezóny to byla pro nejnadějnějšího českého formulového jezdce obrovská vzpruha.

Josef Král: "Konečně jsme tu smůlu prolomili! Mně se naštěstí podařil start a dostal jsem se z dvanáctého místa na osmé. Bohužel došlo k několika kolizím, takže jsem měl rozhozenou geometrii a dokonce jsme pak zjistili, že prasklé svody, ale na této trati se tak jako tak nedalo předjíždět. Takže dva body je vynikající výsledek."
Podle pravidel šampionátu Formula Master si prvním osm jezdců ze sobotního závodu na nedělním roštu otočí pozice, takže sedmé místo Krále ze soboty znamenalo start do nedělního závodu z druhé pozice. Král se ihned po startu ujal vedení, které si již nenechal sebrat. Do cíle dorazil s více než desetivteřinovýcm náskokem, a to poslední dvě kola odjel již opravdu jen na jistou.

Josef Král: "Povedl se mi start, ačkoli do první zatáčky jsme šli se Sandtlerem bok po boku. Já byl na vnitřku a on zatočil do mě. Došlo tedy ke kolizi, ale dopadlo to tak, že já pokračoval a Sandtler se propadl. Pak jsem si jel svoje tempo, vůz byl se po nárazu špatně řídil, ale byl jsem si jistý, že mě nikdo nepředjede. Ta trať je aerodynamicky taková, že kdokoli se přiblíží ztratí přítlak a to se stalo několika soupěřům. Pak už jsem měl volný vzduch a jel jsem skutečně na jistotu, obzvláště v posledních dvou kolech. Jsem velmi šťastný, byl to skvělý výsledek."

John Village, šéf týmu JVA: "Už ve druhém tréninku se Josefovi velmi dařilo a fantasticky zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Očekávali jsme skvělý výsledek v kvalifikaci, ale bohužel se dostal do velkého provozu. Tady je vidět, že je třeba větší zkušenost jezdce, aby si našel prostor pro zajetí nejrychlejšího kola."
"Nicméně v sobotním závodě měl vynikající start a předjel čtyři soupeře. Díky penalizaci pak získal o místo na víc. To znamená, že v neděli jsme startovali z první řady. Svého soupeře na pole position udolal v první zatáčce. Došlo ke kontaktu, ale naštěstí na to doplatil právě jezdec z pole position. Od té chvíle předvedl Josef vynikající vyspělou jízdu hlavou, kdy musel čelit tlaku několika soupěřů. Tento tlak ustál a dovezl bezpečně domů vítězství. Celý tým je velmi pyšný, je to naše první vítězství a skvělý výsledek."
Josef Král má nyní na svém účtě 12 bodů a v pořadí letošního šampionátu mu patří třinácté místo.

http://www.motorelax.cz/data/galerie/918Oschersleb/kral32.jpg

http://www.motorelax.cz/data/galerie/792rikpom/kral67.jpg

http://www.motorelax.cz/data/galerie/792rikpom/start13.jpg

http://www.motorelax.cz/data/galerie/792rikpom/podio10.jpg

pořadí

JezdecTým
Čas
1.
J.KralTeam JVA
39:21.545
2.
F.LeimerJenzer Motorsport
+ 8.890
3.
M.AmmermullerIris Project
+ 10.662
4.
V.ArabadzhievJ.D. Motorsport
+ 13.254
5.
S.AfanasievJ.D. Motorsport
+ 16.129
6.
M.MihaescuJenzer Motorsport
+ 20.635
7.
C.van der DriftJ.D. Motorsport
+ 21.126
8.
A.LlobellCram Competition
+ 32.247
9.
T.GravesTeam JVA
+ 44.626
10.
M.PuglisiCram Competition
+ 1:02.277
11.
T.PivodaADM Motorsport
+ 1:06.291
12.
N.SiedlerADM Motorsport
+ 1 kolo
13.
H.SchlegelmilchTrident Racing
+ 1 kolo

F.SalaquardaISR
+ 28 kol

T.SandtlerISR
+ 28 kol

F.ProvenzanoCram Competition
+ 28 kol

M.CaliendoADM Motorsport
+ 28 kol

Král na pódiu i v Monze

31. října 2008 v 17:59 | Janča |  ←Josef Král→
06.10.2008

Posledním a rozhodujícím závodním víkendem seriálu International Formula Master se měl stát závodní víkend v Monze. Historický okruh, který patří k nejrychlejším tratím v sezóně, rozhodl o konečném pořadí v šampionátu.

Josef Král byl na této trati úspěšný již v předsezonních testech a nyní předvedl fantastické výkony i během závodního víkendu. Již v trénincích patřila Královi čtvrtá a sedmá příčka. Bohužel během hektické kvalifikace, kterou často přerušovala žlutá nebo červená vlajka, se Královi vůbec nepodařilo sestavit jedno kompletní kolo a zajel tak až jedenáctý čas.

Josef Král: "V tréninku jsme zajeli dobře a vůz nám tady velmi dobře fungoval. Očekával jsem výsledek kvalifikace v první trojce, ale kvůli provozu na trati a častým žlutým a červeným vlajkám se mi nepovedlo zajet dobré kompletní kolo. Je to velká škoda, protože podle jednotlivých mezičasů jsme mohli být i v první řadě."

Přesto Josef Král nastupoval do sobotního závodu s velkým sebevědomím. Monza je okruh, kde se dá poměrně dobře předjíždět. Josef Král fantasticky odstartoval a dostal se až na páté místo během prvního kola. Potom jej ale jeden ze soupeřů před zatáčkou Parabolica vytlačil z trati a Král si střihnul parádní hodiny v rychlosti kolem 240 km/h. Dokázal nicméně pokračovat ale s poměrně dost poškozeným vozem.

Závod byl velmi hektický a po většinu závodu vyjížděl safety car k vážným a také povětšinou zbytečným kolizím. Český jezdec se dokázal většině z nich vyhnout a profitoval z chyb ostatních.

Josef Král: "Měl jsem dobrý start, ale potom mě vytlačili z tratě. V obrovské rychlosti jsem dostal hodiny 360 stupňů a od té doby se s poškozeným vozem velmi špatně jelo. Snažil jsem se vyhnout haváriím a neztratit moc míst. Při následující kolizi mě hnedle trefilo do hlavy přítlačné křídlo jednoho ze soupeřů. Naštěstí jsem se vyhnul a jenom mi to ulomilo zrcátko."

V nedělním závodě pak Josef Král startoval ze druhého místa. Tým záměrně nastavil delší jedničku, což znamenalo pomalejší start, ale výhoda ve výjezdu z šikan měla převážit a tak to přesně bylo. Josef Král přestartoval Tima Sandtlera startujícího z pole position, ale oba je předjel Harald Schlegelmilch. Toho pak Král parádně předjel v průběhu zatáčky Parabolica a na cílové rovince. Pak si začal budovat náskok.

Během několika dalších kol se ale za záda Krále dostal novopečený šampión Chris van der Drift a zároveň vyjel zpomalovací vůz. Po restartu nebylo možné udržet van der Drifta za sebou, stejně jako jeho v sobotu předjel díky aerodynamickému pytli Leimer, totéž předvedl šampion na Krále. Za Králova záda se dostal Leimer a do konce zbývaly už jen tři kola. Bohužel i Fabio Leimer dokázal českého jezdce předjet. Schlegelmilch udělal v hektické situaci chybu a zůstal mimo trať. V posledních kolech závodu Král znovu útočil na druhou pozici Leimera, ale nakonec nebyl úspěšný a dojel třetí.

Josef Král: "Na začátku mi vůz příliš nefungoval, ale přesto se mi dařilo udělat si malý náskok, ten ale skončil s výjezdem safety carem. Jakkoli jsem se snažil udržet van der Drifta za sebou, nešlo to. Na této trati se to prostě nedá. Jezdec za vámi se schová do aerodynamického pytle a rovinka je tak dlouhá, že zkrátka dokáže předjet. Nebyl jsem nervozní a snažil jsem se ho držet."

"Po pár kolech přesto trošku poodjel a za mnou se objevil Leimer. Nesnažil jsem se s ním zvlášť bojovat, šlo mi hlavně o to dojet před Schlegelmilchem. Ten se naštěstí vyautoval sám, bál jsem se, že mě trefí. Ke konci závodu začal vůz čím dál lépe fungovat a byl jsem rychlejší než Leimer, v posledním kole jsem na něj zaútočil v Parabolice, ale když jsem se přiblížil, ztratil jsem bohužel veškerý přítlak a musel ubrat. Třetí místo je přesto vynikající výsledek."

Josef Král tak získal třetí pódium ve třech posledních závodech. V Oscherslebenu Team JVA, nováček seriálu, přišel na způsob jak lépe nastavit vůz a od té chvíle Král bodoval v každém závodě.

Král dojel do cíle třetí, patří mu i třetí nejrychlejší čas s odstupem na ostatní soupeře. V celkovém hodnocení šampionátu patří Královi šesté místo, se ztrátou půl bodu na pátého Llobella.

http://www.ceskeokruhy.cz/gallery/2008/fmast/monza/07106.jpg

Josef Král opět na stupních vítězů

31. října 2008 v 17:56 | Janča |  ←Josef Král→
21.9.2008

http://www.motorelax.cz/data/clanky/19632.jpg

Předposlední závodní víkend seriálu International Formula Master zavítal do italské Imoly. Historický okruh, který navíc prošel v nedávné době úpravami z dílny Hermanna Tilkeho, je místem, kde jezdci neměli možnost ani před sezonou ani během sezóny testovat.

Páteční tréninky se navíc odehrávaly za mokra, takže nastavit vůz pro kvalifikaci byl pro většinu jezdců oříšek. Josef Král a team JVA však odvedli dobrou práci.

Josef Král: "V kvalifikaci jsme si věřili na umístění do pátého místa. Nejprve jsem vyrazil na delší jízdu, během které jsem si chtěl ještě osahat trať a potom jsme obuli nové pneumatiky. Po většinu kvalifikace však byly vyvěšeny žluté vlajky a tak nebylo možné zajet pořádný čas. Divil jsem se, jak se to ostatním povedlo, protože jsem byl klasifikován až čtrnáctý. Nakonec bylo ale mnoho jezdců přede mnou penalizováno právě kvůli žlutým vlajkám a tak jsem startoval do závodu z devátého místa."

V sobotním závodě českého jezdce trochu zradilo nastavení vozu, přesto dokázal předjet a zajistit si jeden bod do šampionátu za osmé místo a zároveň to znamenalo start z pole position v nedělním závodě.

Josef Král věděl, že ho čeká mnohem těžší úkol než v Oscherslebenu, protože v Imole se předjíždět dá.

Josef Král: "Po včerejšku jsme naprosto přenastavili vůz, zejména jsme přidávali přítlak, protože včera se s vozem jelo hodně špatně. Uvidíme co budu moci udělat, bránit tady bude mnohem těžší než v Oscherslebenu."

"Odstartoval jsem dobře, ale Barmerovi se podařilo hned ve druhém kole se za mnou dobře vyvézt a na cílové rovince mě předjel. Zezačátku nám vůz moc nefungoval, takže si Bamber vytvořil náskok, na mě pak dorážel Schlegelmich. Zhruba v polovině závodu se auto najednou rozjelo a mohl jsem trochu poodjet a vytvořit si trochu náskok. Ke konci závodu ale zase přestal fungovat, asi odešly pneumatiky. Před Schelegelmilcha se dostal Leimer a poslední tři kola na mě hodně tlačil. Bylo to hodně těsné, ale podařilo se mi ho udržet za sebou."

Nakonec se před českého jezdce dostal pouze Earl Bamber a Josef Král si dojel pro fantastické druhé místo. Za sebou udržel i jezdce bojující o titul, Michaela Ammermüllera a Fabio Leimera, van der Drift závod nedokončil.

V průběžném pořadí šampionátu patří nyní Královi desáté místo s jedenadvaceti body a pouhých 8 bodů jej dělí od páté příčky.

Poslední závodní víkend sezóny bude 4.-5. října hostit okruh v Monze. V předsezonním testu se Královi v Monze velmi dařilo, když zajel šestý nejrychlejší čas, takže českého jezdce čeká napínavý konec sezóny.677 diplomek od Kuře

31. října 2008 v 17:40 | Janča |  ←Moje diplomky→

Fotky Pepy

29. října 2008 v 21:06 | Janča |  ←Josef Král→

http://img.osobnosti.cz/foto/pepa-kral-pilot-formule/N91056-0b361.jpg

http://img.osobnosti.cz/foto/pepa-kral-pilot-formule/N89244-c9c51.jpg

http://img.osobnosti.cz/foto/pepa-kral-pilot-formule/N91053-da361.jpg

http://img.osobnosti.cz/foto/pepa-kral-pilot-formule/N91054-ea361.jpg

http://img.osobnosti.cz/foto/pepa-kral-pilot-formule/N91051-ba361.jpg

http://f1sports.santander.cz/resf1/document/stredne/13619.jpg

http://blog.idnes.cz/blog/5076/47852/kral61.jpg

Životopis - Josef Král

29. října 2008 v 20:48 | Janča |  ←Josef Král→
Povolání: Pilot - formule BMW
Věk: 18
Datum narození: 15. 6. 1990
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Znamení: Blíženci

Josef Král je pilotem Formule BMW Velké Británie.

Počátek jeho kariéry je již v roce 1998, kdy v pouhých osmi letech nastoupil do závodů motokár. Při těhcto závodech se také poprvé setkal s Lewis Hamiltonem. V roce 1999 se stává mistrem České republiky a je nominován na Zlatý volant.


V sezóně 2005 je na 3. místě Národní formule 1400 v závodech MistrovstvíČeské republiky. Rok poté jezdí již ve Formuli BMW Německo, kde končí na 12. místě. V tomtéž roce končí v World Final Formule BMW 2006 Valencia na druhém místě, z čehož je nakonec z důvodu nehomologované podložky pod závěsem předního kola diskvalifikován.


Aktuálně bydlí v krajském městě Hradci Králové, kde studuje střední školu.

http://img.osobnosti.cz/foto/pepa-kral-pilot-formule/N91055-fa361.jpg


Fiona

27. října 2008 v 20:48 | Janča |  ←Shrek 1→
Princezna Fiona není žádná obyčejná dáma v nesnázích. Je chytrá, energická a jednou dokázala srovnat do latě celou bandu loupežníků. Fiona je shodou okolností také obr. Jakmile potkala svou životní lásku, vzdala se všech pohádkových fantazií a stala se inspirací pro všechny ostatní princezny, které následovaly její příklad a nalezly tak svou vlastní vnitřní sílu.
http://www.charactersntoons.co.uk/images/diary-shrek.jpg

http://www.filmfashion.nl/stills/shrek7.jpg

http://www.wallpaper.cz/primo/old_ir/shrekfiona--400x300.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101624-8fc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101626-afc81.jpg

http://www.blupp.nu/film/artiklar/2001/bilder/shrek3.jpg

http://www.fantasykat.com/ch/Images/f/fiona2.jpg

http://www.cinefile.biz/shrek3.jpg

http://www.fantasykat.com/ch/Images/f/fiona15.jpg

http://www.filmfashion.nl/stills/shrek2.jpg

http://www.icicom.up.pt/blog/take2/shrek_fiona.jpg

http://www.fantasykat.com/ch/Images/f/fiona4.jpg

http://www.splashmovies.de/images/specials/shrek/fiona.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101628-cfc81.jpg

http://www.fantasykat.com/ch/Images/f/fiona5.jpg

http://coco.raceme.org/films/shrek/quotes/images/shrek30.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101629-dfc81.jpg

http://www.fantasykat.com/ch/Images/f/fiona14.jpg

http://www.tvblanket.com/shrek_2_2.JPG

http://content.answers.com/main/content/wp/en/d/db/Princess_Fiona.jpg

http://www.sesiondoble.com/wp-content/uploads/2007/03/fiona.jpg

Lord Farquaad

27. října 2008 v 20:29 | Janča |  ←Shrek 1→
http://www.kino-film-dvd.info/shrek/img/farquaad.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N116741-508c1.jpg

http://www.filmfashion.nl/stills/shrek4.jpg

http://www.dvd365.net/gallery/shrek/shrek07.jpg

s perníčkem

http://floodlightsandateabar.com/shrekscript/_images/farquaad.jpg

http://www.daler.ru/pictures/cartoons/shrek/bl4j6s68okxz_1.jpg

Dračice

27. října 2008 v 20:20 | Janča |  ←Shrek 1→
http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N116743-708c1.jpg

http://www.zy.cz/galery/zy/shrek/33.jpg

http://www.zy.cz/galery/zy/shrek/35.jpg

http://www.dvd365.net/gallery/shrek/shrek08.jpg

http://www.daler.ru/pictures/cartoons/shrek/q3pc8zbzz1k_1.jpg

s Oslíkem

http://www.zy.cz/galery/zy/shrek/85.jpg

Oslík

27. října 2008 v 20:17 | Janča |  ←Shrek 1→
Oslík má srdce ušlechtilého oře, ale hlavně velmi pilnou pusu, která se jen tak nezastaví. Nedávno se oženil s dračicí a nyní je pyšným otcem pěti malých droslíků. Přestože chce trávit co nejvíce času se svou rodinou, vábení velkého dobrodružství nikdy neodolá.


http://www.mediaspin.com/images/dnk_before.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101627-bfc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N116737-108c1.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101632-00d81.jpg

Se Shrekem

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101619-3fc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101620-4fc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101621-5fc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101622-6fc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101623-7fc81.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N116736-008c1.jpg

Shrek

27. října 2008 v 20:11 | Janča |  ←Shrek 1→
http://www.artezia.net/cinema/films/image_fiches/r-s/shrek1.jpg

http://www.repubblica.it/gallerie/online/spettacoli/shrek/1_g.jpg

ve svý bažině :)

http://www.kids-online.net/files/shrek.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N116738-208c1.jpg

http://img.osobnosti.cz/film/shrek/N101625-9fc81.jpg

http://www.daler.ru/pictures/cartoons/shrek/m04ski0t38cn_1.jpg

http://www.daler.ru/pictures/cartoons/shrek/mumrj2dyq4ak_1.jpg

http://jitkafouskova.wz.cz/shrek_03_1024x768.jpg

http://www.onlineseats.com/upload/theater/760_the_shrek.jpg

Shrek - o filmu

27. října 2008 v 20:03 | Janča |  ←Shrek 1→
Plakát

Originální název: Shrek
Žánr: Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2001
Režie: Andrew Adamson, Vicky JensoShrek, zelený obr s tykadly mimozemšťanů, žije sice docela sám, ale šťastně ve svém domku na samotě u lesa až do chvíle, kdy je doslova přepaden nekonečným zástupem známých i méně známých pohádkových postaviček, které byly vyhoštěny z království nevzhledného a zakyslého Lorda Farquaada. Ve snaze zjednat pořádek a hlavně vrátit klid do svého příbytku Shrek Farquaadovi slíbí, že vysvobodí ze zajetí obávaného draka krásnou princeznu Fionu a přivede mu ji, aby se stala jeho ženou. S pomocí mazaného oslíka, ochotného pro Shreka udělat cokoli, jen ne zmlknout aspoň na okamžik, obr svůj slib splní, jenže pak se to nějak podivně zamotá, zaplete a zkomplikuje, takže je všechno nakonec úplně a docela jinak...

Na první pohled je Shrek, který oživl ve studiu DreamWorks počítačovou animací (nepřehlédněte hvězdné obsazení těch, co propůjčili své hlasy), pohádkou se vším všudy. Setkáte se v ní např. se třemi malými prasátky, Sněhurkou i jejími sedmi trpaslíky, zlým vlkem a neposedným oslíkem, budete se bát zlého draka a radovat se ze záchrany půvabné princezny, ale záhy zjistíte, že každá z těch důvěrně známých postav je přinejmenším stejně svérázná jako titulní hrdina, zemitý obr s květnatou mluvou. Fiona dokáže bojovat jakoby si jen "odskočila" z Matrixe a navíc večer co večer uléhá s tíživým tajemstvím. I drak se ve finále vybarví ve zcela nečekaném světle a oslík co neví, nepoví a ještě přidá vlastní komentář, aby se to nepletlo. Shrek je zkrátka pohádkou naruby, neamericky ironickou parodií na pohádková klišé, při níž se srdečně zasmějí všichni. Víc a zasvěceněji ale určitě ti, co už odrostli věku klasických pohádek, což potvrzuje i výběr filmu do hlavní soutěže letošního MFF v Cannes.

Motto

Mládeži do 99 let přístupno

Hrají

role:
Monsieur Hood
role:
kapitán of Guards
role:
Geppetto / Magic Mirror
role:
Princess Fiona
role:
Duloc Mascot
role:
Additional Voices
role:
Lord Farquaad
role:
Gingerbread Man
role:
Donkey
role:
Pinocchio / Three Pigs
role:
Old Woman
role:
Shrek
role:
Ogre Hunter
role:
Merry Man
role:
Bishop
role:
Merry Man
role:
Merry Man
role:
Blind Mouse
role:
Peter Pan
role:
Baby Bear
role:
Merry Man
role:
Merry Man
role:
Wrestling Fan
role:
Blind Mouse / Thelonious
role:
Ogre Hunter


GP Valencie

26. října 2008 v 16:56 | Janča |  ←Karel Abraham - Moto GP 250 ccm →
Zcela nešťastným způsobem se Abaja rozloučil s letošní sezonou.
Startovní pozice 20. Možná přílišná snaha, možná nesoustředěnost způsobily, že hned v prvním kole po startu došlo ke střetu se Sandim. Potom se dá hovořit pouze o stíhací jízdě. Jezdec skončil na 17. místě s časem 1:39,513

http://www.karelabraham.com/foto/moto_gp_valencie/aValencie_sobota_282.jpg

http://www.karelabraham.com/foto/moto_gp_valencie/aValencie_sobota_055.jpg

http://www.karelabraham.com/foto/moto_gp_valencie/aValencie_sobota_007.jpg

Ikdyž podle mě Kája jel docela dobře. Přiznám se že jsem se nedívala protože se naši dívali na něco jinýho ale když jsem přepla tak byl Kája na 23 a pak když sem na to mrkla ješte 2 kola před koncem tak na 17 pozici, říkám si dobrý, ikdyž vím že představy týmu byli jiný protože se boduje do 10 místa.
Ale rozhodně lepší být 17 než 23 ne?
A poslední závod tohodle roku je za námi tak naschle s Abajou zas na jaře :) už se těším

Chazzy

26. října 2008 v 15:17 | Janča |  ♥♥♪♫ Linkin Park ♥♥♫♪
http://www.imagechef.com/

http://wetteumliebe.blog.cz/

Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem