♥ Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět ♥

Únor 2008

Vlkodlaci

29. února 2008 v 21:38 | Janča |  ←Vlkodlaci→423 diplomek od Verísek

28. února 2008 v 16:56 | Janča |  ←Moje diplomky→
je good co? :D

diplomek od mého 14 SB ♥ Laury

28. února 2008 v 16:55 | Janča |  ←Moje diplomky→


a ještě Laury bloček :) www.koaps.blog.cz
Nový rok

26. února 2008 v 20:25 | Janča |  ←Nový rok→
Nový rok (2001)Nový rok (New Year's Day) Nový rok (New Year's Day) Nový rok (New Year's Day)

New Year's Day

Žánr:drama
Země:Velká Británie
Délka:90 min.

Barevný:Ano

Obsah:
Začalo to jako nádherný dlouhý mejdan: lyžařský kurz do Francie, na který se všichni těšili. Skončilo to jako zlý sen,z kterého se už většina z nich nevzbudila. Lavina z nějakého neznámého důvodu ušetřila jenom je dva. Ale byli by snad raději, kdyby skončili jako všichni ostatní. Za nic nemohou, přesto trpí. Cítí vinu i vztek a ptají se, proč právě oni? A proč by vlastně měli žít dál?

Ano, netradičně právě tragickou nehodou a hromadnou smrtí začíná film režiséra Suriho Krishnammiho a scénáristy Ralpha Browna, který napsal úžasný originální příběh o tom, jak se dva mladí kluci vyrovnávají se ztrátou nejbližších přátel. Na působivosti psychologicky laděného příběhu mají podíl zejména představitelé hlavních rolí - Andrew Lee Potts jako Jake a Bobby Barry (který je v současné době znám spíše jako hudební producent a hudebník - něco málo z jeho tvorby můžeme slyšet právě i v tomto filmu) jako Steven podávají přesvědčivé herecké výkony.

Většina dramatických situací je založena na charakterové rozdílnosti hlavních postav. Zatímco Steven je jediným synem zazobaných a věčně zaneprázdněných rodičů, Jake žije pouze s psychicky labilní matkou a dvěma mladšími sourozenci, přesto, nebo právě proto jsou tito chlapci nejlepšími přáteli. Se smrtí svých spolužáků se vyrovnávají velice svérázným způsobem - rozhodnou se je následovat, ale ne hned. Jejich zesnulí spolužáci měli různé sny, od těch obyčejných až po neobvyklé a zdánlivě nesplnitelné, a protože Jakeovi ani Stevenovi už vlastně na ničem nezáleží, neboť stejně umřou, rozhodnou se tyto jejich sny realizovat. Klidně podpálí školu, originálním způsobem vykradou banku a bez větších rozpaků uhodí policistu. Právě tyto úkoly se nacházejí v "Knize života", kterou kluci společně s dalšími devíti úkoly sepíšou a dají si roční lhůtu na jejich splnění. Nezabrání jim v tom ani psycholožka, která je klukům přidělena, aby jim pomohla přenést se přes toto těžké období. Po roce chlapci se sebevraždou trochu váhají a závěr filmu je každopádně překvapivý.

I přes neobvyklost námětu působí snímek civilně, na čemž mají velkou zásluhu dobře napsané duchaplné dialogy, v žádném případě však není nudný, divák je v napětí od začátku do konce. A je nutné zmínit i dobře vybranou hudbu, kterou si vzal na starost Julian Nott.
Režie:
Suri B. KrishnammaSuri B. Krishnamma
Hraje:
Marianne Jean-BaptisteMarianne Jean-Baptiste.....Veronica [33]
Anastasia HilleAnastasia Hille.....Shelley
Andrew Lee PottsAndrew Lee Potts.....Jake
Bobby BarryBobby Barry.....Steven
Michael KitchenMichael Kitchen.....Robin

Sue Johnston.....pí. Fisher
Ralph BrownRalph Brown.....p. Diamond [40]
Jacqueline BissetJacqueline Bisset.....Geraldine [56]
Gregg PrenticeGregg Prentice.....Ben
Zoe ThorneZoe Thorne.....Trout
Hannah FaulknerHannah Faulkner.....Vicky
Liam BarrLiam Barr.....Grebe
Ryan DavenportRyan Davenport.....Aziz
Emilie FrançoisEmilie François.....Heather
Nicole CharlesNicole Charles.....Luanda
scénář:
Ralph BrownRalph Brown
kamera:
John de BormanJohn de Borman
hudba:
Julian NottJulian Nott
kostýmy:
Frances TempestFrances Tempest
střih:
Adam GrossAdam Gross
zvuk:
Søren Bjerregaard-RyanSøren Bjerregaard-Ryan
produkce:
Simon Channing-WilliamsSimon Channing-Williams
Stephen ClearyStephen Cleary
zvláštní efekty:
Garth InnsGarth Inns
Tom HockingTom Hocking
koproducent:
Ralph BrownRalph Brown
Marianne SlotMarianne Slot
Charles SteelCharles Steel
Vibeke WindeløvVibeke Windeløv
koordinátor kaskadérů:
Rod WoodruffRod Woodruff
výkonný producent:
David ForrestDavid Forrest
Beau RogersBeau Rogers


Věštění z květin

26. února 2008 v 15:55 | Janča |  ←Kytičky→
Květiny jsou svým způsobem kouzelné. Ať už pro svou krásu vůni, nebo nevinnost. Každá věc vyvolává v lidech určité pocity, zvláště květiny. Proto můžeme v květinách hledat hlubší význam, použijte intuici a tenhle stručný seznam a odhalíte podvědomí toho, kdo květinu daroval.

Rudá růže:Darovat rudou růži je jako darovat své srdce. Když vám někdo vyzná lásku takovým způsobem, že vám daruje růži, můžete si být jisti, že vás opravdu miluje a bere vztah vážně.

Růže broskvové barvy:Tento člověk má obzvláště velkou fantazii a neustále něčím okolí překvapuje. S ním nikdy nepoznáte slovo nuda. Taky tak bere váš vztah: nezávisle, chce se bavit originálním způsobem, ale velmi mu na vás záleží, nechce o vás přijít.

Modrá, téměř černá růže:Daroval ji sebevědomý člověk, který ale v poslední době hodně přemýšlel o vašem vztahu. Odhodlává se k tomu, říct vám něco důležitého nebo převratného.

Tulipán:Tulipánem se prozradí člověk, který hraje vždycky fér. Řídí se heslem, že v jednoduchosti je krása a miluje upřímnost. Dárce tulipánu neplánuje ve vztahu žádné změny a je spokojený s tím co má.

Lilie:Lilie je znakem lásky, ne tělesné, jako růže, nýbrž platonické. Člověk který daruje lilii, tím říká, že si vás cení pro vaši duši, ne kvůli vzhledu nebo přitažlivosti.

Karafiát: Tento člověk je poměrně nesmělý a touží slyšet vaše vyznání lásky. Přitom je velmi hodný a zásadový.

Kopretiny:Ten, kdo daruje kytici kopretin je nezávislý člověk, který miluje svobodu. Cítí se vedle vás nádherně. Miluje vás, a chce vám ukázat všechny krásy světa a žít život naplno.

Zdroj
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem