♥ Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět ♥

Draci něco o nich

11. srpna 2007 v 15:58
Draci z latinského draco jsou nejznámější kouzelní tvorové.V dávných dobách znamenalo zabít draka stát se králem.Draci i přesto že umí nahánět hrůzu, dokážou být i dobromyslní.Mnozí lidé mají z draků strach jen kvůli jejich vzhledu.Tento popis je z roku 600 n. l , čtenáři ho brali vcela vážně :
Drak jest největším ze všech plazů i jinými živých tvorů na zemi. Má drobný obličej a uzké nozdry.Nozdrami se nadechuje a z úst vyplazuje jazyk. Jestliže je vyvlečen z jeskyně , vrhá se do vzduchu a letem svým víří obrovské vzduchové vlny.Jest to arci jeho ocas a nikoli zuby, vnichž spočívá jeho síla , a nebezpečný je spíše úderem ocasu než svými čelisti. Jedem uškodit nemůže, smrt však dokáže způsobit i bez jedu, zabije totiž vše ,c o ovine závity svého těla.A dorůstá takové velikosti , že před ním bezpečný není ani slon. Rodí se v Ethiopii a Indii, v samotném srdci celoroční výhně.
Dobrá stránka draků
Draci však nemusí být nepříteli lidí. Zejména v Asii se drak považuje za dobrotivého tvora, přesto občas má sklony k panovačnosti.Nejdůležitější ovšem je , že je symbolem vůdcovství.Asiijský kalendář je rozdělen na dvanáctileté cykly a každý z dvanácti roků tohoto cyklu je připisován vlivu určitého zvířete.Lidé narození v Roce draka jsou považováni za nejlepší vůdčí osobnosti a spojují v sobě silnou vůly s velkorysou povahou (roky draka
1952,1964,1976,1988,2000 )
Co se nachází uvnitř dračí hlavy?
Někteří odborníci tvrdí tvrdí, že v dračí hlavě lze najít kouzelný drahokam zvaný drakonit.Z hlavy draka lze vyříznout drahý kámen , není to však kámen ,jestliže se ho nezmocníme ,dokud je drak na živu .Pokud je drak před jeho vyříznutí zemře, vyprchá s jeho životem i kouzelná moc kamene ale i magická tvrdost.Muži neobyčejné odvahy a neohroženosti vyhledávají jeskyně , v nichž draci přebývají. Pak si vyčíhají okamžik, kdy draci vyjdou ven za potravou ,proběhnou kolem nich a hodí jim byliny které přivolávají spánek.Když drak poté usne , vyříznou jim drahokam z hlavy, za tento čin dostávají vysokou odměnu.Králové tyto drahokamy nosí i přesto že jsou tak tvrdé že eště nikdo nenašel způsob jak je opracovat.Mají čistě přirozenou barvu.Kouzelné učinky měla i dračí krev.

Draci mají voštinové kosti, díky nímž jsou lehčí. Také mají dva plicní vaky navíc o objemu 5 kubíků. V nich se při velké aktivitě tvoří vodík, který umožňuje létat. Nejdřív by však v sobě neměli mít nestrávené jídlo, to totiž zhoršuje pohyblivost a zvětší váhu draka. Draci mají řezáky na trhání masa a stoličky na drcení. Draci si musí udržet vlastní teritorium, bez něho totiž nemá pravidelnou potravu a nemá možnost se spářit. Při nejdůležitějším boji o získání teritoria zahyne až polovina mladých samců. Před každým bojem drak spoliká vzácný kámen který mu umožňuje chrlit oheň. Oheň chrlí díky vodíku v plicních vacích a to znamená že při každém vychrlení ztrácí část vodíku a snižuje se jeho pohyblivost. Oheň tvoří pomocí vodíku a metanu, který zapaluje platinou a kyslíkem. Před hrtanem má speciální masivní záklopku, která zabraňuje vstupu vody do plic aby mohl tvořit oheň, zároveň také záklopka chrání hrtan před popálením. Draci přežily dinosaury i velkou Zemskou zkázou, kdy meteorit o velikosti Mount Everestu narazil na Zemi. Nikdo a nic kromě žraloků, mořských želv, krokodýlů a draků nepřežil. Suchozemští draci ale také zahynuly. Mořští draci přežily díky životu ve vodě. Někteří suchozemští draci se ale pro přežití nastěhovaly do vody, z jejich plicních vaků se staly dýchací měchýře, z ocasu kormidlo a z křídel ploutve. Po nějaké době se mořští draci přesunuli i do mělčin a poté se znovu vydali na souš.
Věda o dracích
Drakologie je nauka o dracích. Zabývají se jí drakologové, kteří studují: etologii= chování draků, anatomii= stavbu těla a fyziologii= studium vnitřních procesů.

Stavba těla
Zvláštností draka je, že je z části teplokrevný a z části studenokrevní, čili homoiothermní tvor.
Asi bych měla uvést i vysvětlení. Teplokrevní je z toho důvodu, že létá a pro studenokrevné tvory je to nemožné. A studenokrevnost se projevuje tím, že dokáží na krátkou dobu vyvinout prudkou energii.

Kostra
Drak je dnes největší létající tvor, jehož tělo však nemůže být stejně jako u jiných létajících živočichů. Kosti jsou lehké, ale tvrdé, též jsou duté, díky čemuž snižují hmotnost a draci mohou snáz létat.

Svalstvo
Draci mají velmi složitý svalový systém. V některých místem mají ohromnou sílu.
Dokáží nést těžká břemena, ovšem ve vzduchu toho unesou méně.
Dle stavby těla (můžete se na ně podívat v obrázcích - antropologie) drak nemůže rychle běhat, protože nemá dokonale vyvinuté svaly na noho, tento nedostatek vykompenzovali jejich dokonalostí letu a u některých plemen i šplhu.

Šupiny
Skoro celé tělo draka, kromě krku a břicha, je pokryté šupinami. Na místech, kde šupiny nejsou někteří draci nosí krunýř z drahokamů. Ten slouží jak k ochraně tak k ozdobě, Drak si tam drahokamy přilepí svými slinami, které hodně lepí.
Šupiny mají tvar kapky, drak, kdykoli si chce šupiny očistit tyto šupiny může naježit. Drak je velmi čistotný tvor, rád si udržuje svoji kůži čistou.
Jiní plazi se svlékají z kůže, drak to nepotřebuje, protože šupiny rostou spolu s drakem jako lidské vlasy a nehty a taky(vyjma nemoci) neodpadávají.

Křídla
Křídla jsou založena na principu, který najdeme i u jiných letců. Tzn. Že palec a čtyři velice dlouhé prsty se spojily blánou, podobně jako u netopýra. Blána není spojena u ramene, nýbrž blízko spodní části zad draka a přiléhá ke stehnu. Kdyby tomu tak nebylo, drak by pouze mohl létat ve svislé poloze.

Rohy a hřebeny

Ocas
Má hadovitý charakter. Na konci bývá ukončený kostěnými nebo rohovinovými trny, u některých druhů jedovatými.

Zbarvení
Každý drak má zcela jiné zbarvení. Existují čtyři základní barvy: modrá, červená a zelená, které se různé kombinují, čímž vznikají krásná zbarvení. Někteří draci jsou i díky své barvě pojmenováni.

Oči

Často jsou dračí oči popisováni jako plazí se svislou štěrbinou zřítelnice, na rozdíl od plazů však draci vidí výborně i v šeru.
Vyskytují se tři typy očí: normální (kulatá zornice), svislá zornice a nebo oči bez zorniček.
Možná vás napadne otázka. Vidí draci bez zorniček? Nejlepší vysvětlení je, že nemají žádnou sítnici, ale místo toho jsou světelné receptory rozšířeny homogenně v očích. To znamená, že fotoreceptor blízko pod povrchem může vidět předmět v nedohlednu, a fotoreceptory umístěné hlouběji se mohou dívat na předměty, které jsou blíže.
Toto by také znamenalo, že oči jsou vždy zaostřeny, bez ohledu na vzdálenost předmětu. Nicméně nemůže mít stejnou přesnost zachycení jako sítnice, protože drak nemůže mít mnoho receptorů bez toho, aby to omezilo množství světla; velké množství buněk by zabraňovalo světlu pronikat do hlubších vrstev v oku.

Dechové zbraně

Ihned vás jistě napadne, že drak chrlí oheň. Existují však další způsoby, a to mrazivý dech a kyselinový dech.

Ohnivý dech
Jak vzniká oheň v hrdle draka? Základ ohně je v potravě, protože při trávení se vytváří plyn, methan. Draci si ho skladují ve zvláštním typu plic, sloužících jako "kanistr". Později tento plyn bude smíchán s malým množstvím fosforu.
Draci využívají této zbraně při lovu nebo boji.

Mrazivý dech
Opět založen na trávení. Při trávení se vytváří plyn, dusík, který při silném stlačení svaly je jako chladící systém. Používají ho pouze k boji. Když chce drak zmrazit svého protivníka, uvolní velmi stlačený, skoro kapalný dusík do plic, a když se plyn dostane na vzduch, nepředstavitelnou rychlostí se dekomprimuje. Toto má za následek, že plyn pohltí všechno teplo v jeho okolí a jeho vlastní teplota se pohybuje okolo -50 °C.

Kyselinový dech
Nejsnadnější typ dechu. Všichni organičtí tvorové vylučují žaludeční kyselinu k rozkládání jídla. Drak, který může plivat kyselinu, má speciální orgán, který produkuje silnou kyselinu chlorovodíkovou (HCl), kterou drak uvolňuje, když dýchá.

Mláďata a rozmnožování
U draků není pohlavní dimorfismus(dvojtvárnost), prakticky nejde skoro poznat, jestli je drak samec, nebo samice. Drakologové to poznají podle obecného chování, nebo přehlédnutelnými změnami v jejich zbarvení. Dračí vejce je vlastně kožená blána, kterou mládě při narození prokousne. Doba, jak dlouho je mládě ve vejci není známá. Odhaduje se až 5let.
Jak se draci páří? Nazývá se to "dračí pád". Samec a samice letí vysoko na obloze, potom se uchopí, složí křídla a letí volným pádem k zemi. Potom v určité výšce otevřou křídla a hladce přistanou na zem.

Dračí věk a smrt
Jak umírají? To nikdo neví, někteří drakologové si myslí, že dosáhli tak velkých magických schopností, že vůbec neumírají přirozenou smrtí. Draka může zabít jiný drak, nebo magická zbraň či kouzlo, ale drak by musel být mladý, proto lidé plenili dračí hnízda a rozbíjeli vejce, když byl drak na lovu.

Dračí plemena
Známe 12 základních plemen, zde je vám prozatím vypíšu a snad v blízké budoucnosti i přidám nějaké podrobné info.
 • Hebridský černý
 • Velšský zelený
 • Norský ostrohřbetý
 • Novozélandský opálooký
 • Peruánský zmijozubý
 • Rumunský dlouhorohý
 • Čínský ohniváč
 • Švédský krátkonosý
 • Ukrajinský zelenobřichý
 • Polární stříbrný
 • Maďarský trnoocasý
 • Severoamerický Duhový Opeřený

__Barvy šupin__
Bílé šupiny
Platinové šupiny
Šedé šupiny
Stříbrné šupiny
Tmavě stříbrné šupiny
Černé šupiny

Slabě červené šupiny
Červené šupiny
Rudé šupiny
Tmavě rudé šupiny
Rudohnědé šupiny
Tmavěrudohnědé šupiny
Orandžové šupiny
Světle žluté šupiny
Bledě žluté šupiny
Sitě žluté šupiny
Žluté šupiny
Světle zlaté šupiny
Zlaté šupiny
Tmavě zlaté šupiny
Světle zelené šupiny
Bledě zelené šupiny
Zelené šupiny
Tmavě zelené šupiny
Khaki šupiny
Perleťové šupiny(bohužel sem nenašla perlťovou barvu)
Bledě modré šupiny
Aqua šupiny
Ledové modré šupiny
Modré šupiny
Tmavě modré šupiny
Fialovo modré šupiny
Světle fialové šupiny
Bledě fialové šupiny
Fialové šupiny

Dračí hlas

Jednou z oblíbených kratochvílí draků je hudba. Zpravidla mají velký smysl pro rytmus, nádherný hlas, a když na sebe vezmou lidskou podobu, stávají se z nich virtuosové na smyčcové nástroje. Jejich hlas, sytý bas nebo baryton, vyjadřuje značnou vášeň, a tak v posluchačích vzbuzuje silné emoce. Je známo, že na lidi může působit jako uhranutí. Když draci mluví, ti, kdo jsou natolik neopatrní, že se odmlčí a naslouchají jim, jsou očarováni. Není pravda, jak se všeobecně traduje, že by draci těchto svých schopností využívali jako prostředku ke svádění svých obětí, ale jejich krásný, medový hlas a bezvadná dikce působí podmanivě, a každý, kdo s nějakým drakem rozmlouvá a nedá si přitom pozor, může podlehnout jeho kouzlům a zapomenout, že stojí před strašným predátorem.
Ačkoli rozmlouvat s draky je krajně nebezpečné, obvykle se neuchylují k překvapivým útokům nebo úskokům. I tak však máme co do činění se zvráceným tvorem oddaným věci zla.

(Montse Sant)

Přirozená síla typu


Draci měli kromě všech vedlejších útoků i nejmocnější sílu jejich typu. Tato síla se lišila od typu k typu. Někdy se při křížení typů vytvořily i nové schopnosti. Draci blesků a energií umí ovládat blesky a počasí, draci vzduchu tajfuny, tornáda atd. Nejmocnější síla v jejich pařátech !!!
Název typu draka moc kterou ovládá
Draci válekNenávist, strach, výborně létá a chrlí oheň
Bestiální draciDokáží měnit svou podobu a komunikovat se zvířaty
Kamenní draciVládci skal, kamenů a každé horniny
Draci blesků a energiíOvládají blesky a všechny energie (elektřinu atd.)
Kostliví draciMoc nad zombie a kostmi a hřbitovy.
Draci magnetismuMoc nad magnetickými silami
Draci světla (dobra neboli bílí draci)Moc nad životem, světlem, jednorožci a prvotním dobrem
Hadí draci (hadoještěři)Moc nad plazy a přeměnami svého těla
NekrodraciMoc nad smrtí, temnotami, démony a prvotním zlem
Hmyzí draciMoc nad hmyzem a užasné přírodní brnění
Draci lesů a přírodyMoc nad lesy, lukami a poli
Přízrační draciMoc nad nejasnými silami které kdysy dávno stvořily vesmír.
Sluneční draciMoc nad sluncem a světlem.
Měsíční draciMoc nad měsícem a částečně nad moři a oceány.
Čínští draciPolobohové s malou mocí nad životem
Draci zeměMoc nad živlem země, vší přírodou, rostlinami a úrodou obilí atd.
Draci vzduchuMoc nad živlem vzduchu a nad tajfuny, tornády, a teplotami .
Draci ohněMoc nad živlem ohně, sopkami, lávou a vším žhavým.
Draci vodyMoc nad živlem vody, oceány, jezery, řekami a podzemními vodami.
Draci časuMoc nad silou času.
Draci prostoruMoc nad prostorem.
Draci osuduMoc nad všemocnou silou osudu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naricis naricis | Web | 11. srpna 2007 v 15:58 | Reagovat

cauky mas to tu hezky:)...mam bleskovku!!!!Pls helfni i tak......moooooc diiiky ...a kdyz budes potrebovat nekam hlasek staci jenom napsat;)..dik.....i jini muzou!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem