♥ Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět ♥

THE RASMUS

28. září 2006 v 16:39
THE RASMUS
V roce 1994 vytvořili 4 kámoši ze střední školy kapelu pro školní besídku.Kejich vystoupení mělo úspěch a tak se rozhodli, že v tom budou pokračovat i mimo školu.Pojmenovali se RASMUS.
V roce 1995 jim vyšel první singl 1ST u nezávislého vydavatelství Teja G. Records.
V únoru 1996 podepsali smlouvu s vydavatelstvím Waner Finland a v kvtěnu vydali Rasmus ( tehdy ještě bez "The") své debutové album PEEP, které se stalo zlatým.
Během roku odehráli přes 100 koncertů, účastnili se festivalu ve Finsku, Rusku a Estonsku a měli velký úspěch.
V květnu 1997 vydali další singl BLUE, který se stal zlatým a v srpnu vydali své druhé album PLAYBOYS, které se také stalo zlatým.Znovu odehráli přes 100 koncertů v rámci festivalů a v klubech a dělali předkapelu skupině Ranci a Dog Eat Dog.
Vyhráli finskou obdobu cen GRAMMY jako BEST NEW ACT roku 1996.
V září 1998 vydali single LIQUID.Videoklip k této písničce se dostal do hitparády MTV Nordic Top 40.
V prosinci 1998 byla písnika LIQUID zvolena jako nejlepší písen´ roku 1998 jak fanoušky tak i kritiki.
V únoru 1999 dělali Rasmus v Helsinkách předkapelu Garbage.Během roku odehráli asi 80 koncertů a účastnili se festivalů ve Finsku.
V srpnu 1999 vyhrál videoklip LIQUID cenu na Finnish Music Video Festival.
V říjnu 1999 dělali Rasmus na stadionu v Helsinkách 2x předkapelu skupině Red Hot Chilli Peppers pro asi 12 000 lidí.
V roce 1999 Rasmus. vydali jejich třetí album Hellofastester.
Do kapeli přišel bubeník Aki poté co od nich odešel Janne.Za zmín´ku stojí fakt, že Aki dříve prodával na koncertech Rasmus jejich zboží jako trička, plakáty, CD ...
V dubnu 2000 se Rasmus přejmenovali na THE RASMUS a podepsali smlouvu s vydavatelsvím Playgrount Music Scandinavia.Od května začali ve Stockholmu nahrávat nové album.
V únoru 2001 vydali The Rasmus ve Finsku singl F-F-F-Falling.Singl zůstal po 3 měsíce na pvním místě v žebříčku prodejnosti a stal se zlatým.
V březnu 2001 vydali The Rasmus ve Finsku album INTO.Dostalo se na první místo a stalo se zlatým.
Od dubna 2001 proběhlo turné po Švédsku, Dánsku a Norsku.
V květnu 2001 bylo album vydáno v Dánsku a skupina koncertovala po Finsku, kde se objevila na úplně všech festivalech.
V červnu 2001 byl vydán singl CHILL po celé Skandinávii a dostal se na 2. místo ve Finském žebříčku prodejnosti.V srpnu je album vydáno ve Švédsku a Dánsku a v září v Německu. V říjnu 2001 byli The Rasmus jako předkapela na skandinávském turné s HIM. Hráli zhruba pro
40 000 lidí.V listopadu dělali předkapelu švédským Roxette.
V roce 2001 vydali The Rasmus ještě album Hell of a Collection, na kterém byl výběr jejich největších hitů.
V roce 2003 vydali album DEAD LETTERS, které opravdu dobylo celou Evropu.Singl IN THE SHADOWS měl obrovský úspěch nejen ve Skandinávii, ale i ve zbytku Evropy - především v Německu, Rakousku, Polsku, ale i v České Republice a na Slovensku a dalších státech..V létě to byla jedna z nejhranějších písniček, The Rasmus byli zváni na nejrzůznější akce, absolvovali turné po Evropě, poskytli nesčetně rozhovorů pro média a zařadili se mezi opravdové a uznávané
rockové hvězdy.K této písničce natočili 3 videoklipy.
Vydali další sing + videoklip Fist Day of My Life, který jejich úspěch jen podpořil.Ve Skandinávii byl vydán i singl In My Life spolu s videoklipem, který se natáčel na Kubě.Dalším singlem k albu Dead Letters byla písničk FUNERAL SONG. Videoklip se natáčel v Rumunsku.
Posledním singlem a klipem je GUILTY.
Ke konci roku 2004 vydali své první DVD LIFE LETTERS.
Do nového roku jim přeji, aby se jim dále plnily všechny jejich plány a přání a a nezbývá nám než doufat, že se ukáží i u nás v České Republice a na Slovensku.

životopis Lauryho

Lauri nese ve skupině nenahraditelnou roli, krom toho, že je zakladatelem skupiny, je také zpěvák skupiny a skládá texty k songům. Bez něho by možná The Rasmus nebyli to, co jsou nyní.Jeho občanské jméno je Lauri Johannes Ylönen. Narodil se 23.4.1979 v Helsinkách ve Fisnku. Není zrovna největší, měří 169 cm a svým pohledem na vás zazáří zelenýma očima. I když, většinou (spíš pořád) nosí černé čočky . Je to jeho image, stejně jako havraní péra ve vlasech. Krom své skupiny se věnuje (poslouchá) také The Beatles, Kent, Björk, konkurenčním HIM a dále třeba Smashing Pumpkins. Však taky Ville Valo z HIM je jeho dobrý kamarád a Lauri Villa stále obdivuje. Z filmů má nejraději horory a rozhodně se mu líbí temné a ponurné filmy jako Vrána nebo Ptáky od Alfreda Hitchocka. Jeho image krom čoček a havraních per tvoří tetování. Na svém pravém předloktí má vytetovaný nápis "Dynasty", který zančí přátelství mezi skupinami The Rasmus, Killer a Kwan. Stejné tetování má i Pauli z The Rasmus. Mezi jeho další tetování patří podobizna Björk, kterou má rád. Jeho ruce a krk zdobí náramky většinou z cest jako suvenýry a rád si přiveze dom i talismany. Lauri má z jídla nejraději thajskou a mexickou kuchyň. A když se nudí zapaří si karetní hru BlackJack nebo na PS2 hru Grand Tourismu. Má rád cestování. Co naopak nesnáší jsou veřejné dopravní prostředky, raději si někam dojede na kole a však musí, jelikož ještě nemá řidičský průkaz. Skoro každý Fin má rád saunu avšak Lauri ji nemusí, zná jiný prostředek k relaxaci. A saunu ke zhubnutí nemusí,protože nejí moc maso. V roce 2001, kdy na pultech ležela zrovna nová placka Into měl Lauri blond vlasy a hrál si často s účesem a jeho barvami! Teď poslední dva roky nosí stále černé vlasy.

Lauri Ylönen, celým jménem Lauri Johannes Ylönen, se narodil 23. dubna v roce 1979 ve hvězdném znamení Býk ve finském hlavním městě Helsinky a měří 169cm. V kapele je na postu zpěváka a textaře. Jeho maminka se jmenuje Liisa a otec Matti. Má také starší sestru Hannu. Jeho oči mají zelenou barvu, ale nosí i kontaktní čočky, čímž jeho oči můžou mít černou, modrou nebo i hnědou barvu. Vlasy má hnědé, ale často ji mění, proto ho můžete na fotkách vidět ve žluté, blond barvě nebo dalších jiných barvách, momentálně je to však černá. Mezi jeho koníčky patří skating, BMX nebo partying...


životopis Eera

Eero nese taktéž velkou roli ve skupině. Krom toho, že je basskytarista skupiny, tak také "pomáhá" Laurimu ve zpěvu. Hlavně ve výškách .Taky Eero prý chtěl nebo dokonce na chvilku opustil skupinu (neoveřené informace) na začátku roku 04 z důvodů otěhotnění jeho manželky a Lauri z toho oznámení byl v šoku. Ale teď už je zase ve skupině, jako dříve! Jeho občanské jméno je Eero Heinonen. Narodil se 27.11.1979 v Helsinkách ve Finsku. Je vyšší než Lauri, měří 180cm . Hodně často a s chutí poslouchá Metallicu a Nirvanu. Tyto skupiny mu zpříjemňují například cesty na koncerty. Co se týče image, moc toho není. Tetování ani žádný bláznivý účes nemá, je to spíš takový slušňáček skupiny. I když teda, něčím opravdu překvapuje. Rád vystupuje na koncertech jen ve spodním prádle! Co se týče věcí, které nemá rád, tak jich moc nenajdem. Skoro žádné. Eero je klidný a vyrovnaný člověk, který má rád asi všechno. Ale co opravdu miluje je pizza a věnuje se shaja-joze.Je to indická meditační technika. Samozřejmě jako pro každého muzikanta je i pro něj hudba meditací!

životopis Akiho

Dříve Aki prodával trička a další věcičky skupiny před jejima koncertama. Je to bubeník skupiny a jako jediný má řidičák a auto - Ferrari. Jeho občanské jméno je Aki Markus Hakala, narodil se 28.10.1979 - znamení Štíra v Espoo ve Finsku. Měří o jeden centimetr víc než Lauri, takže 170cm.Cesty mu zpestřují v discmenovi jeho oblíbená skupina Muse a nebo Chad Smith. Jeho image byla dříve zpestřena akorát o červený melír, jinak tetování nemá. Možná vás upoutají jeho brejle, ale ty nosí, protože má na levém oku 1,5 dioptrie a na pravém 1! Má velice rád cestování po zemích, kde je teplo a co nesnáší? Asi nic.

životopis Pauliho


Pauli je kytarista skupiny a stejně jako Lauri má na pravém předloktí vytetovaný nápis "Dynasty". Má také řidičák, ale auto nevlastní. Jeho občanské jméno je Pauli Esko Rantasalmi a narodil se 1.5.1979 v Helsinkách ve Finsku.Mezi jeho nejoblíbenější skupiny patří Cypress Hill. Momentálně má dlouhé kudrnaté vlasy, jako mladíš měl dokonce dredy a nebo z culíků pruhy na hlavě! Nesnáší svoji zápronou vlastnost a to takovou, že si občas zapálí cigárko. Nejraději si dá k jídlu jakoukoliv rybu a miluje svoji přítelkyni, se kterou delší dobu žije v Helsinkách a nejraději má, když spolu mohou koukat na jeho oblíbený film Scarface! :)
THE END
DISKOGRAFIE
Peep
Peep
Datum vydání: 1996
Vydavatel: Warner Music Finland

01. Ghostbusters
02. Postman
03. Fool
04. Shame
05. P.S.
06. Julen Är Här Igen
07. Peep
08. Frog
09. Funky Jam
10. Outflow
11. Myself
12. Life 705
13. Small
Playboys
Playboys
Datum vydání: 1997
Vydavatel: Warner Music Finland

01. Playboys
02. Blue
03. Ice
04. Sophia
05. Wicked Moments
06. Wellwell
07. Sold
08. Carousel
09. Jailer
10. Kola
11. Raggatip
12. Violence
13. Panda
Hellofatester
Datum vydání: 1998
Vydavatel: Warner Music Finland

01. Every Day
02. Dirty Moose
03. Swimming With The Kids
04. Man In The Street
05. Tonight, Tonight
06. City of The Dead
07. Liquid
08. Pa-Pa
09. Vibe
10. Help Me Sing
11. Tempo

Hellofacollection
Hellofacollection
Datum vydání: 2001
Vydavatel: Warner Music Finland

01. F-F-F-Falling
02. Chill
03. Liquid
04. Every Day
05. City of The Dead
06. Help Me Sing
07. Playboys
08. Blue
09. Ice
10. Sophia
11. Wicked Moments
12. Ghostbusters
13. Funky Jam
14. Myself
15. P.S.
16. Rakkauslaulu
17. Life 705
18. Liquid demo
Into
Into
Datum vydání: 2001
Vydavatel: Playgroundmusic Scandinavia + Edel Records Germany

01. Madness
02. Bullet
03. Chill
04. F-F-F-Falling
05. Heartbreaker
06. Smash
07. Someone else
08. Small Town
09. One & Only
10. Last Walz

Dead Letters
Dead Letters
Datum vydání: 2003


01. First Day of My Life
02. In The Shadows
03. Still Standing
04. In My Life
05. Time To Burn
06. Guilty
07. Not Like The Other Girls
08. The One I Love
09. Back In The Picture
10. Funeral Song

Hide from the sun 12. 9. 2005
1. Shot
2. Night after Night (out of the shadows)
3. No Fear
4. Lucifer's Angel
5. Last generation
6. Dead promises
7. Immortal
8. Sail away
9. Keep your heart broken
10. Heart of misery
11. Don't let go
12. Dancer in the dark
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martinka Martinka | E-mail | 4. února 2007 v 17:23 | Reagovat

Ahojky Jani.Máš to tu moc hezky

2 Sheylie Sheylie | Web | 26. července 2007 v 13:56 | Reagovat

máš fešnéj blogís

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem