♥ Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět ♥

Patrik Stoklasa

15. srpna 2006 v 22:14 | PATRIK STOKLASA ♥
Patrik Stoklasa (2.11. 1981 + 23.10. 2005)
Od první třídy navštěvoval tehdy ještě Lidovou školu umění v Holýšově.Zde se začal věnovat postupně těmto nástrojům: housle,zobcová flétna a klarinet.Po dokončení pětileté docházky do oboru klarinet, dostal nabídku do místních nadšenců hrát s nimi a to jako hráč bicí nástroje v právě vznikající žákovské dixilandové kapele SIX -KIS (se kterou později vyhráli v Jablonci v roce v 1998 první místo, a vystoupili s ní například i v pořadu Prima - Prima jízda, ked byli hosté Pal'a Habery).S toutou kapelou natočil 3 CD.
Kromě pěvecké scény stihl natočit tři filmy.Prvním byla - Kobova garáž,film ostravské televize, ve které jsem hrál Jiráše, což je záporná postava práskače.
Další dvě zkušenosti získal ve filmech Zdenka Zelenky Bankrotáři, kde hrál epizodní roli a Miroslavem Doutilem a film Falešné obvinění kde hrál pikolíka a měl zde herecký výstup s Viktorem Preissem.

Poslední dobou připravoval vydání první solové desky
a vystupoval po celé České republice.

Muzikály:V muzikálu Kleopatra hrál a zpíval Ptolemaim, v muzikálu Rebelové stvárnil Oldu a Emana.Připravoval se na muzikál Miss Saigon a Tři mušketýři.

Divadlo Semafor:Pokušení svatého Antonína, I ty zpíváš syty hity, 80. svíček na ztraceném dortu, Sex + Sex = 12.

23.10. 2004 podlehl následkům automobilové nehohy ze dne 19.10 2004

Krásný článek od Barči

Patrik moc rád spolupracoval na muzikálu Kleopatra, a práce na tomto projektu pro něj byla čest. Všichni jistě víme, že roli Ptolemaia XIII. Zvládl jak skvěle pěvecky, tak výborně herecky a překvapivě dobře choreograficky. Stejně na tom byl muzikál Rebelové, kterého si moc vážil, a Emana s Oldou, které alternoval považoval za své velké role. "Páťa umí bejt takovej správnej hysterka, a proto mu zvláště role Oldy opravdu sedí." prohlásil o něm jeden z jeho kolegů. Díky tomuto umění byl nejspíš v muzikálu MissSaigon obsazen právě do role vojáka Thuye.Ale zpátky k Rebelům! Právě při jedné repríze tohoto muzikálu zažil celkem vtipnou scénku. Při písničce Sen, kterou tehdy zpíval se Zuzkou Norisovou se mu stala malá nehoda : Začal se smát, a byl k nezastavení! Když svým smíchem nakazil i Zuzku, zbývalo jen, aby si diváci poslechli zbytek hudby ke krásné písni, a prohlédli si zuby s prominutím tlemících se zpěváků.
- Jeden inteligentní kolega totiž dostal "skvělý" nápad. A když dosedl Páťa se Zuzanou na vysunutou lávku a Patrik se podíval Zuzčiným směrem viděl šklebícího se kamaráda, který měl jediný cíl: Rozptýlit Páťu, aby nedozpíval.To se mu taky podařilo!
Při derniéře tohoto muzikálu zaperlil Patrik znovu! Přišel na scénu a na hlavě měl ty obrovský sluchátka, která se používají v nahrávacím studiu a v ruce držel obrovský tranzistorák, nebo dokonce "rozhlas po drátě" z 60. let. Nechápajícím přihlížejícím vysvětlil své počínání větou: "Mám nového walkama.Z Moskvy!"
Páťa spolupracoval také na muzikálu Kráska a zvíře. - Nebo lépe řečeno: Měl spolupracovat! S Vilémem Čokem měl alternovat roli Skřítka, a ačkoliv se už jeho jméno objevovalo na bilbordech s upoutávkou na tento muzikál, představeních bylo nakonec míň, než se předpokládalo, a Patrik už neměl možnost v muzikálu působit.
Patrik se také podílel na přípravě muzikálu Tři mušketýři, ve kterém měl ztvárnit Aramise. Podle mě to pro něj byla malá role, přijde mi, že byl tak trochu nedoceněný. Krásnej a talentovanej romantik jako on, by měl hrát D´Artangana.Ale o to víc by nás asi mrzelo, že už to nemohl odzpívat.
V 19 letech také působil v divadle Semafor. Nic moc nevím o hrách 80 svíček na ztraceném dortu, ani I ty zpíváš si ty hity, ale v Pokušení svatého Antonína o něm bylo prohlášeno, že byl přímo skvělý a při pohledu svůdníka Hilariona v Páťově podobě si alespoň dámská část publika obdivně povzdychla. =)
Páťa byl také dobrý sportovec! Každým rokem, jezdili představitelé muzikálů Kleopatra a Rebelové do Průhonic na sportovní den.Nejprve se zpívali hity z obou muzikálů a pak se hrál fotbal. Jak jsem se měla možnost přesvědčit, Páťa běhá opravdu vtipně! Protože je tak strašně hubený a má poměrně dlouhé nohy , tak vypadal, jako když běhá takový ten velký komár.Fotografie z jejich fotbalového utkání se objevila i v tisku! Byl na ní zrovna Páťa z Móňou Absolonovou a v podtitulku bylo napsáno: " Monika Abs. I se svým BRATREM sportovala a zpívala dětem." Pro novináře se tedy na okamžik Páťa přifařil do Moničiny rodiny. (pozn. Ash.S: nejspíše protože v Kleopatře hrál jejího bratra Ptolemaia)
Páťa měl jako každý člověk svůj sen: Přál si zestárnout po boku své věrné milující ženy, mít děti a psa.Ani jedno se mu bohužel nepodařilo. Jeho posledním snem údajně bylo vidět Perlu Indického oceánu- Mauritsius- Nejkrásnější strov na světě, s mořem tak krásně modrým, jako jeho nádherné a upřímné oči.
Sice nevím přesně kolik, jaké měl Páťa i doly, ale údajně uznával Michaela Jacksona. Tvrdil, že když se pominou ty "rádoby skandály" kolem jeho orientace(víte, jak to myslel =)), tak je to moc dobrý tanečník a zpěvák. Mohli jste si všimnout, že jednu Jacksonovu taneční kreaci předvedl i v Česko hledá SuperStar.
Patrik uměl taky skvěle parodovat známé zpěváky. Velmi rád, a naprosto dokonale předváděl Štefana Margitu a Hanku Zagorovou. U "Zagorky"to dělal tak, že si vycpal tváře vatou, a tím napodobil hlas i podobu známé zpěvačky. Jak parodoval Margitův operní zpěv si dovedete jistě v živém představit=))
Nejlepší na něm bylo, že uměl potěšit druhé i když měl sám problémy. Když se na čas rozešel s Jolankou S. byl asi opravdu dost smutný, ale když ho jeho známá požádala, aby jí udělal radost, tak dělal naoko drahoty, ale pak se ze šatny stejně vrátil s tvářemi vycpanými vatou a zazpíval nějakou písničku od Hany Z. Snažil se udělat i ze sebehorší události legraci.
Určitě by jste ho neurazili pozvánkou na červené víno nebo borůvkové palačinky s čokoládou. Viditelně se řídil příslovím upřímnost nadevše a aspoň podle mě neměl rád přetvářku.
V pořadu DO-RE-MI na sebe prozradil, že nosí tanga, ale protože se to pak snažil vyvrátit, tak je těžko říct, jestli jako pravdomluvný a upřímný chlapec mluvil pravdu, nebo se jednoduše přeřekl.- Tohle jsem vážně zas tak nezkoumala.
Jinak se Páťa narodil 2. listopadu (na dušičky!) 1981 a zemřel 23. října 2004 ve věku nedožitých 23 let, na následky zranění z autonehody, která se stala 19. října 2004 na 183. kilometru dálnice D1 na Brněnsku u obce Popůvky. Nejspíš měl bolesti, a proto se lékaři rozhodli stanovit termín, a Patrika 23. října 2004 v 15-15 hod. odpojili od přístrojů.

zdroj:Patrik Stoklasa | Markétky blogísek


Nedošli do finále
Vystoupení Patrika Stoklasy, finalisty z Top60 07/08/04

Nedošli do finále
Martin Stropnický a jeho host Patrik Stoklasa
07/08/04

někdo písal o Patrikovi+co o něm napísala jeho sestra | Blog o:-)

Páťův web:PatrikStoklasa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem